• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow سبزآبی arrow خفاش با بینی لوله ای
خفاش با بینی لوله ای چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
28 تیر 1396 ساعت 05:00
 روزانه اکتشافات بسیاری در رابطه با جانداران مختلف به ثبت می رسد. با این حال هر روز دانشمندان کشف تازه ای پیدا می کنند و ارائه می دهند. با نگاه کردن به این مخلوقات به عظمت خداوند پی می بریم.
خفاش دماغ لوله ای میوه‌خوار در سال ۲۰۰۹ در جنگلهای پاپوئا واقع در گینه نو کشف شد.خفاش بینی لوله ای میوه خوار فیلیپینی گونه ای از خفاش است که از حیوانات بومی فیلیپین به شمار می رود.اگر به شکل بینی این خفاش دقت کنید متوجه خواهید شد که دلیل انتخاب نام ” دماغ ” لوله ای برای این خفاش چه بوده است. این خفاش به نسبت سایر همنوعان خود از ظاهر مهربان تری برخوردار است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته این خفاش تنها میوه خوار است.

از دیگر گونه‌های منحصر ‌به ‌فرد می‌توان به گونه‌هایی از راست‌بالان و قورباغه‌هایی با عاداتی کاملا متفاوت نسبت به گونه‌های شناخته‌شده اشاره کرد.

این خفاش از تخم میوه‌های درختی تغذیه می‌کند. اینخفاش میوه‌خوارکه به عنوان نمونه‌ای بی‌نظیر ثبت شده، نقشی حیاتی در گسترش پوشش گیاهی منطقه و گرده‌افشانی میوه‌های مورد علاقه‌اش دارد.
به نظر می‌رسد خفاش دماغ‌ لوله‌ای یکی از پستاندارانی باشد که با زندگی در زیست‌بوم جنگل‌های بارانی استوایی کاملا سازگار شده‌اند.

اینخفاش در زمین های پست جنگل های بارانی باقیمانده نگروز٬ سبو و سیبویان زندگی می کند. بر خلاف دیگر خفاش ها٬ اینخفاش در غارها منزل نمی کند بلکه ترجیح می دهد در گیاهان و درختان توخالی زندگی کند.

هم اکنون این حیوان٬ به دلیل خالی کردن جنگل ها از درخت برای استفاده های کشاورزی و قطع غیر مجاز درختان توسط انسان ها٬ در لیست قرمز و جزء گونه های در معرض خطر انقراض٬ قرار گرفته است.

منبع: دانشنامه حیواناتنظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...