• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow داستان arrow یک عید، یک آقا، یک منتظر
یک عید، یک آقا، یک منتظر چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
04 تیر 1396 ساعت 15:00سید رضی الدین علی بن طاووس(ره) در بخشی از کتاب اقبال الاعمال ذیل عنوان «ادب بنده در روز عید [فطر]» نسبت به کسی که معتقد است او امام و دارای این مقام والاست می‌فرماید:
پس می‌گویم: بدان هنگامی که عید فطر فرا رسد پس اگر صاحب حکومت و امور (امام زمان(ع)) در ملت و مملکتش تصرف داشت و رعیت او آن‌گونه بودند که مولایشان خواسته بود، پس به آن حضرت هم به جهت اینکه خدا به او رو کرده و هم به واسطة سلطنت و قدرتی که به او احسان نموده، تهنیت گو. سپس به خودت و کسی که نزد تو عزیز است و برای دنیا و اهل آن و برای هر کسی که به امامت آن حضرت سعادتمند شده و از وجود امامت، یمت هدایت و بهره‌های دولتش بهره‌مند است، تبریک بگو.

و اگر کسی که معتقد به وجوب اطاعتش هستی از تصرف در آنچه مقتضای ریاست اوست، منع شده باشد، باید اثر خشم و غضب الهی بر تو نمودار باشد و بر آنچه از فضل و احسان او از تو فوت شده حسرت و اندوه داشته باشی.

همانا با سند خود به شیخ صدوق از کتاب من لا یحضره الفقیه و غیر آن روایت کرده‌ایم از حنان بن سدیر از عبدالله بن دینار از امام باقر(ع) که حضرت فرمودند:
ای عبدالله! برای مسلمانان هیچ عید قربان و فطری نیست نگر اینکه در آن روز، برای آل محمد(ص) حزن و انوه تازه می‌شود.
عبدالله گوید: عرض کردم برای چه؟
حضرت فرمودند: برای اینکه ایشان(ع) حق خودشان را در دست دیگران می‌بینند.

می‌گویم: اگر احوال زمان ظهور را می‌دانستی و مستحضر بودی که در آن هنگام چگونه پرچم‌های اسلام به عدل و عدالت گسترده و احکام مردمان به فضل و دانش آشکار گشته و اموال در راه خدا به بندگان او بذل و بخشش می‌شود، آرزوها شادات و خندان برآورده شده و امنیت و آرامش شامل نقاط دور و نزدیک می شود و نصرت و پیروزی، انسان‌های ضعیف و ذلیل و غریب را فرا گرفته و خورشید خوشبختی در دنیا طلوع کرده است و دنیا را روشن ساخته و خوشبختی و اقبال در زمین‌های پست و بلند گسترده گردیده و حکم روشن خداوند و سلطنت نیرومند او چنان ظاهر شده که خردها نشاط یافته و دل ها شادمان و همة کرانه‌ها را نور فراگرفته، به راستی عیدی که به فرارسیدنش مسرور شده‌ای بر تو مکدر می‌گشت و می‌فهمیدی که چه مقدار از کرم خدا و الطاف او را از دست داده‌ای و گریه و سوز دل و آه و حسرت بر تو غالب می‌گشت و این سزاوارتر است و به وفا نسبت به کسی که نزد تو عزیز ست نزدیک‌تر.

با ذکر این مطالب مختصری پرده را برایت کنار زدم ولی آن‌گونه که باید شرح و توضیح ندادم و آنچه که ما می‌خواهیم آن را بیان کنیم، دشوار است.
و بدان که همانا صفا و صمیمیت و وفاداری برای صاحبان حق هنگام جدایی و دوری نیکوتر است از صفا و صمیمتی که در حال نزدیکی و حضور باشد؛ پس صفا و صمیمیت و وفاداری باید شعار قلب تو برای مولایت باشد و پروردگارت بر گشودن و برطرف کردن حزن و اندوه و مشقت تو قادر است.

منبع: ماهنامة موعود، شماره‌ی 68.
نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

خاطرات یک جاسوس

 

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...