• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow معرفي كتاب arrow خواب باران
خواب باران چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
30 شهریور 1396 ساعت 05:00
 باید می‌رفت سر خاک مادرش. باید سرمای خاک را با آغوش خودش حس می‌کرد. باید آن قبر کوچک و تنگ را در آغوش می‌گرفت تا از مادر دل کن شود. حالا بیشتر از هر زمانی می‌فهمید که سرد بودن خاک چه معنایی دارد. همین معنایی که حالا ماه‌ها بود میان زمین و آسمان معلق نگهش داشته بود. همین حسی که نه رفتن مادر را باور کرده بود و نه ماندن خودش را. نه می‌توانست مادر را از زندگی‌اش حذف کند و نه جرئت فکر کردن به زندگی بدون او را داشت. حالا فقط آن مستطیل تنگ و تاریک و بسته را می‌خواست تا ببیند چطور مادرش را به آرامش رسانده است.
***


«من خودمو می کشم.»، «دیگه صبرم تموم شده؛ همین امروز یه بلایی سر خودم میارم.»، «من که زورم به کسی نمی رسه؛ دیگه بسه این همه ظلم. من همین روزها خودمو خلاص می کنم»، «آخه چرا خدا منو نمی بینه. می خوام تموم کنم این زندگی لعنتی رو»، «خودمو می کشم و همه رو راحت می کنم»، «اگه خدا منو دوست داشت این همه بدبختی نداشتم. دیگه بسه» و هزاران جمله مانند آن را این روزها می شود از زبان برخی جوان ها شنید. رمان «خواب باران» قرار است به این جملات، جوابی مستدل و درخور بدهد.

در «خواب باران» شاهد زندگی دختری به نام هما هستیم که بنا به فصل های کتاب، آتش می گیرد، به گلستان می رسد و در آخر، خلیل می شود. هما در مرحله آتش گرفتنش با مشکلاتی سخت روبرو می شود و وقتی دوباره زندگی به او اهدا می شود، راه جدیدی در زندگی اش پیدا می کند. او آهسته آهسته با تغییرات جدید زندگی اش همراه می شود و خودش را بازمی یابد و در این مسیر البته از خاطرات گذشته اش دور نیست.

نویسنده در توضیحی درباره این اثر داستانی می گوید: سرنوشت بازی‌های عجیب و غریبی دارد. مثلا اگر آن نیمه شب بهاری، «هما» پشت در هر خانه دیگری رگ دستش را زده بود؛ شاید سرنوشتش چیز دیگری می‌شد. شاید اصلا زنده نمی‌ماند تا بین شک و یقین و ایمان به مهربانی خدا، عاجزانه دست و پا بزند و با تمام تلخی‌ها و سیاهی‌های کفر و عنادش، اسیر چهاردیواری تنگ و تاریکی می‌شد که مشتی خاک او را از دنیای زندگان جدا می‌کرد. اما این‌که دست سرنوشت او را از میان تمام در و دیوارهای سنگی و سیمانی و از میان آن همه کوچه پس کوچه‌های شهر، پشت در خانه‌ای کشیده بود که آدم‌های قصه‌اش عزیز خانم و حسام بودند، برای این بود که مسیر زندگی‌اش جور دیگری رقم بخورد.

 «خواب باران» خوش خوان است و ناشر، قطعی برایش انتخاب کرده که به راحتی در دست قرار می گیرد و خواننده را به راحتی تا پایان همراهی می کند.

توصیفات استفاده شده در «خواب باران» دقیق و ظریفند. وجیهه سامانی در توصیف مکان ها و زمان ها به نکات ریزی اشاره کرده که گاهی خواننده را متحیر می کند. این کتاب 200 صفحه ای را انتشارات کتابستان با قیمت 12500 تومان در اختیار علاقمندان قرار داده است.

به نقل از سایت کتابستان

نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...