• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست arrow سبزآبی arrow «سوپر زمین‌»ها در کهکشان راه شیری
«سوپر زمین‌»ها در کهکشان راه شیری چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 1
بدعالی 
19 مهر 1396 ساعت 05:00
 نتایج بررسی‌های گروهی از ستاره شناسان فرانسوی نشان می دهد که بیش از ۱۶۰ میلیارد سیاره در کهکشان راه شیری وجود دارد. دانشمندان موسسه فیزیک نجوم پاریس در بررسیهای خود نشان دادند که هر یک از ۱۰۰ میلیارد ستاره حاضر در راه شیری به طور متوسط میزبان ۱٫۶ سیاره است و بنابراین ۱۶۰ میلیارد دنیای احتمالی تنها در کهکشان ما وجود دارد که تعداد بسیاری از این سیارات فرامنظومه خورشیدی، سنگی، کوچک و مشابه زمین هستند.

آرنوا کاسا، سرپرست این تیم تحقیقاتی در این خصوص گفت:
این مطالعه به ما می گوید که سیارات پیرامون ستارگان بیشتر از آنکه استثنائی باشند معمولی هستند. از این پس ما باید بدانیم که کهکشان ما نه تنها مملو از میلیاردها ستاره درخشان است بلکه میزبان میلیاردها دنیای فرامنظومه خورشیدی پنهان است.

تا به امروز، ستاره شناسان بیش از ۷۰۰ سیاره فرامنظومه خورشیدی را کشف کرده اند و ۲ هزار و ۳۰۰ سیاره دیگر نیز که توسط تلسکوپ فضایی کپلر ناسا شناسایی شده اند در انتظار تائید به سر می برند.

در این تحقیق فرانسوی، محققان اطلاعات جمع آوری شده توسط یک سری از تلسکوپهای زمینی را که بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۷ میلیونها ستاره را رصد کردند مورد بررسی قرار دادند و در نهایت ۴۰ رویداد را انتخاب کردند و به این نتیجه رسیدند که از این تعداد، در ۳ رویداد حضور یک سیاره نزدیک به یک ستاره را تضمین می کرد.

براساس گزارش مدیا ایناف، ستاره شناسان از تمام این اطلاعات برای ارزیابی تعداد واقعی دنیاهای بیگانه ای که می توانند در راه شیری وجود داشته باشند استفاده کردند.

محاسبات این دانشمندان نشان داد که ۱۷ درصد از ستارگان این کهکشان دارای سیاره ای با جرم مشابه جرم مشتری، ۵۲ درصد دارای سیاره ای مشابه نپتون و ۶۲ درصد دارای «سوپر زمین» با جرم متوسط ۵ برابر جرم زمین هستند.

سایت شگفتیهانظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  سبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...