• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
پروش‌یافته‌ی محمّد(ص) چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
06 آبان 1396 ساعت 05:00
 رویانده شدن خون و گوشت امام حسین(ع) از رسول اکرم(ص)
احمد بن حسن رحمة اللَّه عليه از احمد بن يحيى از بكر بن عبد اللَّه بن حبيب از تميم بن بهلول، از على بن حسان الواسطى از عبد الرحمن بن كثير هاشمى نقل كرده كه وى گفت: محضر امام صادق عليه السّلام عرضه داشتم:
فدايت شوم از كجا براى اولاد امام حسين فضيلت و برترى نسبت به فرزندان امام حسن پيدا شد و حال آن كه اين دو بزرگوار در يك درجه مساوى با هم بودند؟

امام عليه السّلام فرمودند: نمى‏بينم كه از من بپذيريد و قانع شويد ولى در عين حال مى‏گويم: هنوز حضرت امام حسين عليه السّلام متولّد نشده بود كه جبرئيل به پيامبر اكرم صلّى اللَّه عليه و آله نازل شد و عرض كرد: فرزندى براى شما به دنيا خواهد آمد كه بعد از شما امّتتان او را خواهند كشت.
حضرت فرمودند: اى جبرئيل به اين فرزند حاجتى ندارم.

جبرئيل تا سه مرتبه خطاب مذكور را تكرار نمود سپس پيامبر على عليه السّلام را خواند و به ايشان فرمود: جبرئيل عليه السّلام از جانب خدا به من خبر داده كه فرزندى براى شما متولّد خواهد شد كه امّت او را مى‏كشند.
على عليه السّلام عرضه داشت: اى رسول خدا نيازى به چنين فرزندى ندارم.

پيامبر اكرم صلّى اللَّه عليه و آله سه مرتبه خطاب مذكور را تكرار نمود و سپس فرمود: در او و اولادش امامت و وراثت بوده و او و فرزندانش مالك خزانه (انفال) خواهند بود.
پس حضرت پى فاطمه سلام اللَّه عليها فرستاده و به ايشان فرمودند: خداوند متعال شما را بشارت داده به فرزندى كه بعد از من امّتم او را مى‏كشند.
فاطمه سلام اللَّه عليها عرض كرد: من احتياجى به اين فرزند ندارم.

رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله سه مرتبه خطاب مذكور را با ايشان تكرار نموده بعد فرمودند:
به ناچار در اين فرزند امامت و وراثت از نبوّت و مالك شدن خزانه (انفال) خواهد بود.

فاطمه سلام اللَّه عليها عرضه داشت: از خدا راضى شدم پس به حسين عليه السّلام حامل شد و شش ماه اين حمل در شكم آن حضرت بود سپس وضع حمل نمود و فرزند شش ماهه به دنيا آمد و هيچ مولودى غير از وجود مبارك امام حسين عليه السّلام و حضرت عيسى بن مريم شش ماهه متولّد نشد كه زنده بماند، بارى جناب ام سلمه متكفّل آن حضرت شد و رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله در هر روز به ملاقات آن مولود آمده و زبان مبارك در دهانش مى‏نهاد و آن مولود مى‏مكيد تا سيراب مى‏گرديد و بدين وسيله خداوند متعال گوشت بدن امام حسين عليه السّلام را از گوشت رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله روياند و آن حضرت نه از فاطمه سلام اللَّه عليها و نه از زن شيردهى شير آشاميد و چون‏ حقّ تعالى اين آيه شريفه را نازل فرمود:

وَ حَمْلُهُ وَ فِصالُهُ ثَلاثُونَ شَهْراً حَتَّى إِذا بَلَغَ أَشُدَّهُ‏ الخ (و سى ماه تمام مدّت حمل و شيرخوارگى بوده تا هنگامى كه طفل به حدّ رشد برسد و آدمى چهل ساله گردد آنگاه شايسته است كه به درگاه الهى عرض كند خدايا مرا بر نعمتى كه به من و پدر و مادر عطا فرمودى شكر بياموز و به كار شايسته‏اى كه رضا و خشنودى تو در او است موفق دار و فرزندان مرا صالح نما) حضرت امام حسين عليه السّلام از خداى عزّ و جلّ مطابق همين آيه سؤال و درخواست نمود پس حقّ تبارك و تعالى طبق سؤال آن حضرت دعايش را مستجاب فرمود.

البته اگر به جاى «أَصْلِحْ لِي فِي ذُرِّيَّتِي‏» درخواست و سؤال با عبارت «اصلح لى ذريّتى» صورت مى‏گرفت تمام ذريّه آن جناب ائمّه و پيشوايان مى‏شدند منتهى چون سؤال به نحوى كه در آيه آمده صورت گرفت صرفا امامت اختصاص به ائمّه اثنى عشر سلام اللَّه عليهم اجمعين پيدا كرد.

منبع: ابن بابويه، محمد بن على، علل الشرائع / ترجمه ذهنى تهرانى - ايران ؛ قم، چاپ: اول، 1380ش. ص367
نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...