• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color

ذره‌بين

ادامه مطلب...
 

داستان

ادامه مطلب...
 

معرفي كتاب

ادامه مطلب...
 
برگ نخست
گوش شیطان نباشید! چاپ ارسال به دوست
امتیاز: / 0
بدعالی 
25 آبان 1396 ساعت 08:00
 هشام بن حسّان گوید: پس از آنکه با امام حسن مجتبى (ع) براى حکومت بیعت شد از آن حضرت شنیدم که براى مردم سخنرانى کرد و فرمود:  «ما حزب پیروز خداوند و خاندان نزدیک پیامبر خدا، و خانواده پاک و پاکیزه او، و یکى از دو چیز گرانبهائى هستیم که رسول خدا (ص) پس از خود در میان امّتش بجاى گذارد، و ما جفت و همدوش کتاب خدائیم که تفصیل هر چیز در آن هست، و هیچ گونه باطلى از پس و پیش در آن راه ندارد. پس اعتماد و اطمینان در تفسیر آن بر ماست، و ما در تأویل آن راه گمان نپوئیم؛ بلکه حقائق آن را به یقین مى‌دانیم.


پس از ما اطاعت کنید که اطاعت ما واجب شمرده شده، چرا که به طاعت خدا- عزّ و جلّ- و رسولش مقرون گشته است، خدا- عزّ و جلّ- مىفرموده: «اى کسانى که ایمان آوردهاید از خدا و رسول او و صاحبان امر اطاعت کنید، پس اگر در مورد چیزى نزاع پیدا کردید آن را بحکم خدا و رسول باز گردانید.»(1)  

(و فرمود) «و اگر آن را بنزد رسول یا صاحبان امر باز مىگرداندند هر آینه کسانى از صاحبان امر که حکم آن را استنباط مىکردند بحقیقت آن پى مىبردند.»(2)  

و شما را از گوش فرا دادن به آواز شیطان بر حذر مىدارم که او دشمن آشکار شماست، و در نتیجه مانند آن دوستان او مىشوید که به آنان گوید: «امروز احدى از مردم بر شما پیروز نمىشود و من خودم پناه شمایم، و چون دو گروه پیکار جو (صف مسلمین و کفّار) بهم برخوردند پا بفرار گذاشت و به پشت خود گریخت و گفت: من از شما بیزارم، من چیزى را مىبینم که شما نمىبینید»(3) ، و در آنگاه هدف نیزهها، و طعمه شمشیرها، و درهم شکسته گرزها، و هدف تیرها واقع مىشوید، سپس «در آن روز هیچ کسى را که قبلا ایمان نیاورده و کار خوبى نکرده ایمانش سودى نبخشد.»(4)

پی‌نوشت‌ها:
1. النساء: 59.
2. النساء: 83.
3. الانفال: 48.
4. مفید، محمد بن محمد، الأمالی (للمفید) / ترجمه استاد ولى - مشهد، چاپ: اول، 1364ش. ص398-399.


نظر
افزدون جدیدجستجو
نوشتن نظر
نام:
Website:
عنوان
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
Security Image
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.

 
< بعد   قبل >

 

مستور

آخرین نظرات

فروشگاه اینترنتی

 

همسايه‌ها


  

خبر خوانسبز آبی

زندگی زناشویی شترمرغی
 شتر مرغ در ۲ – ۴ سالگی از نظر جنسی به بلوغ می رسد . تولید مثل در شتر مرغ ها وابسته به نور است و با افزایش طول روز فصل تولید مثل آغاز می شود. اندازه ی بیضه های شتر مرغ در طول فصل تولید مثل ممکن است تا ۴ برابر افزایش یابد . پرنده های نر در خارج از فصل تولید مثل اسپرم تولید نمی کنند و تولید اسپرم که تحت کنترل هورمون FSH می باشد در این فصل اتفاق می افتد .
ادامه مطلب...